Tutaj jesteś

Idealne obuwie medyczne, czyli jakie?

18 października 2022 Lifestyle obuwie medyczne

Stopa jest jednym z najbardziej zaawansowanych narządów ciała człowieka. To w niej znajduje się co najmniej 107 więzadeł i ścięgien, 33 stawy oraz 26 kości, co stanowi aż ¼ wszystkich kości organizmu. Są fundamentem całego organizmu. Wymagają zatem od pracowników służby zdrowia noszenia odpowiedniego obuwia medycznego. Ich brak bądź niewłaściwy dobór skutkować będzie licznymi dolegliwościami bólowymi, objawiającymi się nie tylko w stopach, ale również kolanach, biodrach, a nawet w kręgosłupie! Nie warto więc oszczędzać na ich zakupie, tylko wybierać profesjonalne obuwie medyczne, produkowane z najlepszych materiałów zapewniających trwałość oraz w zgodzie z nowoczesnymi technologiami będącymi wsparciem dla nóg.

Najważniejszy jest rozmiar!

Dobrze dobrane obuwie medyczne to przede wszystkim takie, które jest odpowiednio dopasowane pod względem rozmiaru. W tym zakresie nie ma miejsca na żadne, nawet najdrobniejsze kompromisy. Nie mogą być ani za duże, ani za małe. O ile w przypadku ich kupna w sklepie stacjonarnym właściwe dobranie nie powinno być szczególnie trudnym zadaniem, tak podczas zakupów online może przysporzyć już nieco trudności. W takiej sytuacji kluczem do sukcesu jest dobre zmierzenie stóp i porównanie otrzymanych wymiarów z tabelą producenta. Sugerowanie się samym rozmiarem nie jest dobrym rozwiązaniem, gdyż rozbieżności w rozmiarówkach mogą być dla każdego producenta inne.

Dobra podeszwa – gwarantem bezpieczeństwa

Wysokiej jakości obuwie medyczne, oprócz tego, że jest wykonane z dobrych i trwałych materiałów, to dodatkowo uwzględnia starannie opracowany projekt. A ten w głównej mierze dotyczy właściwego wykończenia podeszwy, która jest nie tylko lekka i odpowiednio wyprofilowana, ale przede wszystkim antypoślizgowa. Praca w szpitalu lub przychodni może być momentami naprawdę dynamiczna. Szybkie przemieszczanie się między oddziałami, często po śliskiej powierzchni, w kiepskiej jakości obuwiu medycznym może być źródłem wypadku. Antypoślizgowa podeszwa skutecznie ogranicza to ryzyko, pozytywnie wpływając na cały aparat ruchu.

Wygodna, oddychająca konstrukcja

Stopy, oprócz tego, że składają się z wielu kości, stawów, mięśni i więzadeł to dodatkowo zawierają aż 250 tysięcy gruczołów potowych! W ciepłych, zamkniętych pomieszczeniach ich potliwość może okazać się dużym dyskomfortem. Dlatego idealnie, aby obuwie medyczne posiadało otwartą lub półotwartą konstrukcję, np. klapki i posiadało specjalne perforacje, czyli malutkie dziurki ułatwiające przepływ powietrza.

Redakcja kobietymedycyny.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?