Tutaj jesteś

Kiedy warto wybrać się na wizytę do dermatologa?

30 maja 2022 Zdrowie Kiedy warto wybrać się na wizytę do dermatologa

Dermatolog jako lekarz zajmujący się skórą i jej przydatkami – paznokciami i włosami, oferuje pomoc w wielu dolegliwościach. Kiedy się do niego udać?

Wizyta u dermatologa będzie nieodzowna wtedy, gdy pojawiają się niepokojące objawy, które mogą wskazywać na dolegliwości dermatologiczne. Gdy chodzi o specjalistę jak dermatolog Kraków jest jednym z wielu miast, gdzie można dostać się do niego prywatnie lub na NFZ. Kiedy umówić się na wizytę? Warto poznać objawy, które wymagają konsultacji z lekarzem dermatologiem!

Znamiona – pojawienie się nowych, zmiana wyglądu

Warto mieć pod lupą wszystkie znamiona na swoim ciele, ponieważ niektóre z nich, gdy będą wystawione na konkretne warunki, mogą przemienić się w groźnego raka – czerniaka, który może być śmiertelny.

Do pojawienia się zmian nowotworowych mogą przyczynić się przede wszystkim uszkodzenia znamion, ale również częste wystawianie skóry na promieniowanie słoneczne bez odpowiedniej osłony w postaci kremu z filtrem UV.

Niepokój powinny wzbudzić przede wszystkim nowo rozwijające się znamiona, a także te, które w ostatnim czasie zmieniły swój wygląd, na przykład:

  • powiększyły się
  • zmieniły kolor
  • sączy się z nich płyn
  • stały się bolesne

Gdy pojawiają się takie problemy, nie powinno się zwlekać z wizytą u dermatologa, na przykład w centrum medycznym Derma-med.pl, gdzie można skorzystać z nowoczesnej metody badania znamion za pomocą techniki wideodermatoskopii.

Zmiany trądzikowe

Leczenie trądziku w domu może być bardzo trudne, a niekiedy nawet niemożliwe. Gdy zatem widoczne na skórze zmiany nie mijają, warto pomyśleć o konsultacji z lekarzem dermatologiem.

Dermatolog może przeprowadzić wtedy dokładny wywiad z pacjentem i zalecić mu odpowiednie leczenie, na przykład na bazie antybiotyków, zabiegów jak peelingi medyczne czy leków jak izotek.

Nadmiernie sucha skóra

Gdy skóra jest zbyt sucha, w takim przypadku bardzo często może być to efekt schorzeń dermatologicznych. Taki objaw pojawia się między innymi w przebiegu AZS – atopowego zapalenia skóry czy łuszczycy.

Odwiedzając dobrego specjalistę jak dermatolog Kraków lub w innym mieście, można wtedy otrzymać pomoc w diagnozie dolegliwości. Specjalista zaleci też, jakie rodzaje preparatów pomogą w zmniejszeniu objawów jak suchość, zaczerwienienie, swędzenie czy pękanie skóry.

Zmiany skórne – brodawki, kaszaki, tłuszczaki i inne

Zmiany skórne mogą być nie tylko nieestetyczne, ale również mogą powodować dyskomfort, a nawet ból. Właśnie dlatego w dobrych gabinetach, między innymi Derma-med.pl, można skorzystać obecnie z nowoczesnych metod usuwania zmian skórnych.

Zależnie od typu zmiany stosowane są różne metody ich usuwania, na przykład mogą być to laserowe usuwanie zmian skórnych, usuwanie przez wymrażanie, usuwanie plasmą, a także usuwanie chirurgiczne. Dodatkowo w gabinetach można skorzystać z biopsji zmian skórnych.

Gdy zatem na skórze pojawiają się niepokojące znamiona, jest ona zbyt tłusta albo sucha, pojawia się problem ze zmianami, warto udać się do dermatologa i rozpocząć leczenie!

Redakcja kobietymedycyny.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?