Tutaj jesteś

Ile czasu przed ślubem należy kupić garnitur?

30 listopada 2022 Moda garnitur

Ślub jest wydarzeniem zarówno szczęśliwym, jak i stresującym, szczególnie dla organizatorów – państwa młodych. Spędzają oni długie godziny na przygotowywaniu wszystkich detali, tak aby przyjęcie weselne zachwyciło gości i na długie lata pozostało w ich pamięci. Nie bez powodu mawia się, że ślub bierze się tylko raz i nie warto rezygnować z ważnych elementów przyjęcia. Rozważania dotyczą nie tylko organizacji przyjęcia, ale również garderoby państwa młodych – chociaż tradycyjnie większą uwagę zwraca się na sukienkę panny młodej, ale również strój pana młodego jest bardzo istotny. Kiedy kupić garnitur ślubny? Jakie są alternatywy dla ślubnych garniturów? Czy lepiej kupić gotowy garnitur ślubny w sklepie czy zdać się na profesjonalnego krawca?

Garnitur, smoking czy frak – co wybrać na własny ślub?

Mężczyźni mają ograniczony wybór, gdy chodzi o eleganckie ubiory – takie, które nadają się do założenia na własny ślub i wesele. Trzy możliwości to prosty garnitur, nieco bardziej formalny smoking i frak. Przez wiele lat najczęściej wybierany był garnitur – jest łatwo dostępny, dosyć elegancki, nie przeraża ceną i można go później założyć przy innej okazji. Coraz częściej wybierane są jednak bardziej eleganckie opcje – szczególnie smokingi. Są one przeznaczone na formalne wydarzenia i wyglądają bardziej widowiskowo. 

Ile przed uroczystością należy zakupić garnitur ślubny?

Kobiety rozglądają się za suknią ślubną wiele miesięcy przed uroczystością. Gdy chodzi o garnitury ślubne często ich zakup jest zostawiany na ostatnią chwilę. Automatycznie eliminuje to możliwość zakupu garnituru szytego na miarę. Warto obejrzeć strony internetowe producentów, takie jak: https://bytom.com.pl/c-garnitury i obejrzeć różne modele i kolory garniturów ślubnych. Można to robić w wolnej chwili, bez wychodzenia z domu. Warto kupić garnitur przynajmniej kilka tygodni przed uroczystością, aby nie okazało się, że występują braki magazynowe konkretnego modelu. 

Czy lepiej wybrać gotowy model ze sklepu czy zdać się na wiedzę i umiejętności profesjonalnego krawca? 

Garnitur czy smoking ślubny mogą być zarówno kupione w sklepie lub sklepie internetowym, jak i uszyte przez wyspecjalizowanego krawca na wymiar. Zazwyczaj ubrania ze sklepów są zdecydowanie tańsze oraz mają szeroki wachlarz opcji. Jednak nigdy nie będą idealnie leżeć. Garnitur od krawca jest opcją nieco droższą, ale daje możliwość wyboru odpowiedniej tkaniny i koloru. Krawiec dopasuje również fason ubrania do sylwetki i sprawi, że będzie ona bardziej harmonijna. Lepszej jakości materiały sprawią, że garnitur taki będzie służył przez wiele sezonów.

Czym powinien charakteryzować się dopasowany garnitur ślubny, tak aby móc ponownie założyć go na inne okazje?

Garnitur ślubny nie jest tak dużym wydatkiem jak suknia panny młodej, jednak nadal wymaga pewnych nakładów finansowych. Dlatego bardziej pragmatyczni mężczyźni chcą włożyć garnitur również na inne okazje. Warto zatem wybierać uniwersalne kolory i kroje, które przynajmniej przez kilka sezonów nie wyjdą z mody.

Redakcja kobietymedycyny.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?