Tutaj jesteś

Jak i kiedy udać się po wsparcie od psychologa seksuologa?

15 lutego 2023 Zdrowie Jak i kiedy udać się po wsparcie od psychologa seksuologa


Kiedy zaczynasz odczuwać obawy, wątpliwości lub inne problemy dotyczące sfery intymnej możesz zastanawiać się, czy konsultacja z psychologiem seksuologiem okaże się przydatna i będzie stanowić pomoc, jakiej oczekujesz. Sprawdź, kiedy specjalista tej dziedziny może udzielić Ci odpowiedniej pomocy psychologiczno-seksuologicznej.

Kim jest psycholog seksuolog?

Psycholog seksuolog to osoba, która pracuje z osobami mającymi pytania, wątpliwości lub problemy związane z pożyciem intymnym, orientacją seksualną czy ogólnie mówiąc ze zdrowiem seksualnym.

Profesjonalne wsparcie ze strony psychologa seksuologa obejmuje diagnozę, doradztwo psychologiczne i edukację, a celem jest lepsze zaspokojenie i zrozumienie potrzeb seksualnych przez pacjenta. Psycholog tej specjalizacji nie będzie mógł wdrożyć leczenia farmakologicznego, jest jednak w stanie zaproponować szereg metod terapeutycznych.

Dlaczego warto wybrać psychologa seksuologa? 

Wybierając psychologa seksuologa należy zwrócić uwagę na to, żeby był on dobrym specjalistą, który oferuje kompetentną pomoc – warto zatem sprawdzić opinie innych jego pacjentów. Dobry psycholog seksuolog jest w stanie, na podstawie wywiadu i przeprowadzonych testów psychologicznych, udzielić niezbędnego wsparcia pozwalającego lepiej zrozumieć Twoją sytuację. 

Psycholog seksuolog, w trakcie konsultacji i wizyt pomoże Ci osiągnąć efekty, dzięki którym będziesz lepiej identyfikować własne pragnienia seksualne czy też akceptować swoją orientację. 

Co możesz zyskać dzięki pomocy psychologicznej? 

Szczera rozmowa z psychologiem seksuologiem pozwala nie tylko radzić sobie z konkretnym problemem, z którym zwracasz się do specjalisty, ale też dostarcza swoistą wiedzę na temat zarówno norm społecznych dotyczących seksualności człowieka, jak i indywidualnych reakcji innych ludzi – na przykład partnera czy rodziny. 

W trakcie regularnej pracy z psychologiem można ponadto zdobyć przydatne informacje dotyczące zachowania bezpieczeństwa w życiu erotycznym i świadomego uczestniczenia w nim. 

Materiał zewnętrzny

Redakcja kobietymedycyny.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?