kobietymedycyny.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Kolagen na stawy w płynie
Lifestyle

Kolagen na stawy w płynie – skuteczna pomoc i regeneracja

Kolagen na stawy przyjmowany regularnie to pozytywny wpływ na kondycję stawów. To także dodatkowe korzyści, takie jak np. poprawa jędrności skóry. Aby jednak uzyskać takie efekty, konieczne jest to, by suplement diety był dobrej jakości. Szczególną popularnością cieszy się kolagen w płynie.

Prawidłowo działający przez całe życie układ kostno-stawowy to ważna rzecz nie tylko dla ludzi aktywnych fizycznie. To podstawa zdrowia i komfortowego funkcjonowania każdego człowieka. Sprawność kręgosłupa i narządów ruchu to coś, bez czego trudno sobie wyobrazić codzienne życie. Dlatego też wiele osób i to w różnym wieku o różnym stopniu aktywności fizycznej sięga po preparaty z kolagenem. Dlaczego warto się nimi zainteresować i jakie korzyści płyną z suplementacji kolagenu? Jaka forma suplementacji jest najbardziej wskazana? O tym wszystkim w dalszej części artykułu.

Kolagen – wpływ na zdrowie i życie człowieka

Kolagen to składnik tkanki łącznej – jest obecny w całym organizmie człowieka. Jednak najczęściej mówi się o nim w kontekście zdrowia stawów. Już po ukończeniu 25. roku życia produkcja kolagenu w ludzkim ciele znacznie spada. Z biegiem lat w wyniku powstania deficytu tego białka, jakim jest kolagen, skóra staje się bardziej wiotka, przybywa zmarszczek, a wspomniane wyżej stawy nie działają, jak powinny. Szczególnie na zużycie stawów narażone są osoby aktywne fizycznie uprawiające różnego rodzaju treningi. Aby powstrzymać i opóźnić proces degradacji, warto użyć preparatów, które wspomagają regenerację stawów. Jednym z najczęściej zadawanych pytań jest: jak wzmocnić stawy kolanowe? Suplement diety kolagen to najbardziej trafiony wybór.

Kolagen na stawy – co powinien zawierać preparat

Jak w każdym przypadku, także i wybierając kolagen, warto przyjrzeć się jego składowi. Dobrze skomponowany skuteczny suplement powinien zawierać hydrolizat kolagenu typu II, siarczan chondroityny, siarczan glukozaminy, kwas askorbinowy (witaminę C, która przyczynia się do prawidłowego tworzenia kolagenu) i witaminę D (przyczynia się ona do utrzymania prawidłowego poziomu wapnia we krwi, co przeciwdziała osteoporozie). Te składniki są między innymi podstawowym budulcem chrząstki stawowej. I wpływają na poprawne funkcjonowanie organizmu – narządów wewnętrznych oraz skóry, ścięgien, kości i zębów. Istotne jest także to, by preparat był wyprodukowany bez użycia sztucznych substancji zapachowych i zawierał tylko naturalny barwnik. By uniknąć dyskomfortu związanego z niedoborem kolagenu, który może objawiać się bólami stawów, słabą tkanką kostną, słabym aparatem więzadłowym czy ubytkami w chrząstce stawowej, warto postawić na odpowiedni preparat. Wyżej został opisany jego optymalny skład, warto więc się zająć teraz najbardziej przyswajalną formą.

flexus shots na stawy

Kolagen w płynie – zalety

Kolagen jako jeden ze składników budujących tkanki chrzęstne w formie suplementu może przybierać różne formy. Kolagen można przyjmować w formie tabletek i kapsułek. Jednak w ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się także preparaty kolagenowe w płynie. I nie chodzi tu tylko o łatwość ich przyjmowania – zwłaszcza jeśli są w formie tzw. jednorazowych shotów gotowych do spożycia od razu po treningu. Kolagen na stawy w płynie to także mniejsze obciążenie dla układu pokarmowego i brak podrażnienia np. żołądka, tak jak to może mieć miejsce w przypadku tabletek. 

Warto dbać o siebie całe życie, korzystając z wygodnych i skutecznych form suplementacji, by zapewnić sobie komfort codziennego funkcjonowania. Suplementy na stawy to jeden z filarów.