Tutaj jesteś

Pasty do zębów bez fluoru — naturalna ochrona dla zdrowia szkliwa

23 maja 2022 Zakupy pasta do zębów

Codzienna pielęgnacja zębów to podstawa do utrzymania ich w zdrowiu. Codzienne szczotkowanie zapewnia też świeżość oddechu i biały uśmiech. Samo szorowanie zębów nie wystarczy. Potrzebna jest odpowiednia pasta, która nie tylko zlikwiduje osad nazębny, ale również nie podrażni wrażliwego szkliwa. Czy na takie potrzeby odpowiada używanie pasty do zębów bez fluoru?

Mit dobroczynnego działania fluoru

Pasty do zębów z fluorem od dawna były polecane jako środki najwyższej skuteczności w zwalczaniu bakterii. Co prawda mają one tę cechę, ale konsekwencje stosowania fluoru są dużo bardziej szkodliwe niż niegdyś przypuszczano. Okazuje się, że ten pierwiastek systematycznie uszkadza i podrażnia szkliwo, a dodatkowo nie jest skuteczny w prewencji próchnicy. Może prowadzić do powstania stanów zapalnych, przebarwienia zębów oraz choroby o nazwie „fluoroza”. Schorzenie to oprócz nieestetycznego wyglądu uzębienia powoduje osłabienie, kruszenie, ubytki i zmiany kształtu zębów.

Pasty do zębów bez fluoru — czy skutecznie myją zęby?

Przechodzące z pokolenia na pokolenie ugruntowane przekonanie o dobroczynnych właściwościach fluoru jest tak mocne, że wiele osób nie decyduje się na zakup past do zębów bez fluoru. Myślą, że bez tego składnika, ich zęby nie będą dobrze chronione przed próchnicą. To mit! Taki produkt jest bardzo skuteczny, a przy tym nie drażni szkliwa ani dziąseł. Składniki zawarte w paście do zębów bez fluoru są skomponowane tak, by efektywnie zabijać bakterie, usuwać osad, odżywiać dziąsła i chronić przed negatywnymi skutkami spożywania szkodliwych dla zębów produktów spożywczych. Czyszczą osad nazębny, który powstał po spożyciu:

• kawy,

• czerwonego wina,

• owoców jagodowych,

• słodyczy,

• a także niweluje plamy powstałe w wyniku palenia papierosów;

Dla kogo przeznaczone są pasty bez fluoru?

Pasty do zębów bez fluoru są przeznaczone do codziennej higieny jamy ustnej dla każdej osoby. Mogą jej używać również dzieci od drugiego roku życia. Szczególnie polecane jest stosowanie tego produktu tym osobom, które w szczególności narażone są na nawracające podrażnienie dziąseł i kruszenie zębów. Z tego powodu, z pasty do zębów bez fluoru powinny korzystać:

• kobiety w ciąży,

• osoby z osteoporozą,

• osoby z obniżonym poziomem wapnia w organizmie,

• osoby z niepełnosprawnością,

• osoby starsze,

• dzieci i nastolatkowie w okresie dojrzewania;

Pasty do zębów bez fluoru bez problemu można kupić w drogeriach, aptekach i sieciach dużych marketów, które mają dobrze zaopatrzone działy codziennej higieny i pielęgnacji.

Redakcja kobietymedycyny.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?