Tutaj jesteś

Najdelikatniejsza pielęgnacja, czyli dobry krem dla dzieci

4 października 2021 Zakupy krem dla dzieci

Skóra dziecka jest bardzo delikatna, ma też nieco inną wrażliwość i inne potrzeby niż cera osób dorosłych. Szczególnie bacznie powinniśmy więc przyglądać się kosmetykom jakie wybieramy dla naszych maluszków. Poniżej znajdzie się kilka słów na temat tego, jak wybrać dobry krem dla dzieci.

Kiedy stosujemy krem dla dzieci?

Jeśli chodzi o obecnie obowiązujące trendy w pielęgnacji niemowląt i małych dzieci, to triumfy święci zasada „im mniej tym lepiej”. Rzadko stosuje się więc kremy obligatoryjnie w codziennej pielęgnacji. Najczęściej uznaje się, że wystarczy dobry płyn do kąpieli i w razie konieczności krem zapobiegający/ łagodzący odparzenia i podrażnienia.
Jednak jeśli skóra malucha jest sucha, zaczerwieniona czy pojawiają się na niej zmiany alergiczne, pediatra może zalecić wdrożenie odpowiednich kosmetyków. Kremy dla dzieci stosuje się również podczas ekspozycji na słońce (kremy z filtrami UV). Odpowiednie kremy są również stosowane na wiatr i mróz (kremy ochronne, które również powinny zawierać filtry) lub dla uniknięcia ukąszeń owadów, takich jak komary czy meszki.

Polecamy: https://kobietymedycyny.pl/witaminy-w-ciazy-co-warto-o-nich-wiedziec/

krem dla dzieci

Jaki powinien być skład dobrego kremu dla malucha?

Wybierając samodzielnie (czyli nie z przepisu lekarza) krem dla swojego dziecka, zawsze należy dokładnie przeczytać jego skład. Złota zasada jest taka, że im jest on krótszy tym lepiej dla skóry maluszka.
Absolutnie powinno unikać się kremów w składzie, których znajdziemy wysuszający i podrażniający alkohol. Najbardziej szkodliwe są popularne SLS i SLES, silikony, parabeny czy sztuczne barwinki. Również pozornie zdrowo brzmiące oleje mineralne i parafina, są substancjami, które zaburzają mikrobiom skóry. Nawet u osób dorosłych, nie mówiąc już o delikatnych i wrażliwych dzieciach. Niestety często zdarza się, że tubki i pudełeczka z kremami opisywanymi i reklamowanymi jako przeznaczone specjalnie dla dziecięcej skóry, kryją w sobie mnóstwo niepotrzebnych i tanich wypełniaczy. Mogą nie tylko nie pomóc, ale nawet zaszkodzić skórze maluszka.

Zobacz także: https://kobietymedycyny.pl/zdrowa-dieta-w-ciazy/

kremy do twarzy

Na co jeszcze zwracać uwagę wybierając kosmetyki dla swojej pociechy?

Skoro wiemy już jakich składników w kremach dla dzieci należy unikać, teraz możemy skupić się na najbardziej pożądanych właściwościach takich kosmetyków. A więc dobry, krótki skład, w którym znaleźć można ochronne i łagodzące składniki takie jak pantenol, witaminy A i E czy olejki roślinne to podstawa. Na co jeszcze warto zwracać uwagę?
Warto wybrać krem dla dzieci, który oznaczony jest jako ekologiczny. Mamy wtedy pewność, że składniki będą pochodziły z jak najbardziej naturalnych źródeł. Krem nie zawiera zbędnych chemicznych dodatków, które mogłyby zaszkodzić cienkiej i wrażliwej skórze maluszka. Kremy te muszą być oczywiście przebadane dermatologicznie, a ich ekologiczność powinna być potwierdzona odpowiednimi certyfikatami. Kosmetyki dziecięce powinny też pochodzić z zaufanych źródeł. Dobre sklepy, apteki czy drogerie gwarantują ich odpowiednie przechowywanie przed sprzedażą , a więc nie narażanie ich na zbyt wysokie lub zbyt niskie temperatury, które mogą zmienić właściwości kosmetyku.

Polecamy: https://kobietymedycyny.pl/maska-do-twarzy-skuteczna-pielegnacja-dla-promiennej-cery/

Jak wybrać krem do twarzy dla dzieci?

Szczególną uwagę powinniśmy poświęcać wyborowi produktu, jakim jest krem do twarzy dla dzieci. Jest ona bowiem najbardziej wrażliwą i najczęściej wystawianą na działanie szkodliwych czynników częścią skóry malucha.
Zawsze zwracajmy uwagę na to, czy wybierany przez nas krem posiada odpowiednio wysoki filtr zabezpieczający przed szkodliwym działaniem promieniowanie UV. Obecnie zaleca się, by nawet w zimowych miesiącach stosować kremy zawierające minimalnie filtr SPF 20. Ponadto, krem do twarzy dla maluszka powinien łatwo się rozsmarowywać i szybko się wchłaniać, ponieważ sporo pociech może oponować przy jego aplikacji. Musi mieć też na tyle bezpieczny skład, że przypadkowe połknięcie przez dziecko niewielkich jego ilości (często zdarza się, że maluch oblizuje się lub ściera kosmetyk rączkami, które następnie lądują w buzi), nie będzie dla niego szkodliwe.

Redakcja kobietymedycyny.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?