Tutaj jesteś

Najlepsze cięcia i sposoby pielęgnacji dla kręconych włosów

4 grudnia 2021 Lifestyle cieniowanie włosów

Posiadanie kręconych włosów wiąże się z koniecznością dbania o nie w szczególny sposób. Kręcone kosmyki wymagają specjalnego traktowania między innymi poprzez właściwie dopasowaną pielęgnację oraz odpowiednie cieniowanie włosów kręconych. Ponadto ważne jest cięcie fryzury w taki sposób aby włosy mogły się ładnie układać, a loki swobodnie kręcić na całej powierzchni.

Dowiedz się z tego artykułu:

  • jak pielęgnować włosy kręcone,
  • jakie są cięcia kręconych włosów,
  • oraz jak wygląda cieniowanie włosów kręconych.

Jak pielęgnować włosy kręcone?

W pielęgnacji kręconych włosów trzeba uważnie jest scharakteryzować i delikatnie się z nimi obchodzić. W większości przypadków włosy kręcone to włosy, które są najczęściej suche. Należy się skupić nad tym, aby pielęgnacja nie obciążała ich zbytnio oraz nie powodowana przetłuszczenia oraz puszenia się. Pielęgnacja kręconych włosów powinna skupiać się przede wszystkim na ich odżywieniu, a także odpowiednim stylizowaniu.

1 KROK

Najważniejszym etapem pielęgnacji jest mycie skóry głowy. Szampon należy nakładać wyłącznie na skórę, a następnie dokładnie wmasowywać opuszkami palców. Spływająca podczas płukania wodą piana oczyści włosy na długości. Trzeba pamiętać by robić to w miarę możliwości bardzo delikatnie jak i również żeby używać do tego odpowiednio dedykowanych delikatnych produktów.

2 KROK

Kręcone włosy należy po każdym myciu odżywić. Odżywienie i nawilżenie włosów kręconych to najważniejsza podstawa w pielęgnacji. Odżywkę nawilżającą lub wygładzającą warto wczesać grzebieniem o szerokim rozstawie ząbków, dzięki czemu dobrze do wszystkich kosmyków. Bez odpowiedniej pielęgnacji tzn. nawilżeniu i odżywieniu kosmyków po każdym umyciu – włosy zaczną nam się bardziej puszyć, a co za tym idzie łamać i kruszyć.

3 KROK

Następnym krokiem w pielęgnacji jest odpowiednia stylizacja włosów. Stylizowanie loków powinno się opierać na produktach bez dodatku alkoholu oraz znikomej ilości silikonów. Żele oraz specjalne stylizatory należy wgnieść we włosy i na tej podstawie formować loki ugniatając je i definiując skręt.

4 KROK

Po umyciu i wystylizowaniu loków nadchodzi czas na ich odpowiednie wysuszenie uczesanie. Należy pamiętać, żeby włosy kręcone czesać przede wszystkim na mokro, gdyż czesanie ich na sucho może spowodować rozprostowanie się skrętu i sprawienie, że włosy wyglądają nieestetycznie. Suszenie jest dobra opcją gdy ma się dyfuzor i możliwość ustawienia chłodnego nawiewu.

cieniowanie włosów kręconych

Cięcia kręconych włosów

Obcinanie włosów kręconych to ciężki orzech do zgryzienia dla fryzjera, ale i również posiadacza tych wyjątkowych włosów. Budowanie fryzury wygląda tutaj zupełnie inaczej niż przy włosach prostych. Włosy kręcone często lubią się puszyć i gdy są czasem zbyt długie to następuje zebranie objętości poniżej ramion, które sprawiają zły wygląd ramion, ale i również sylwetki. Celem odpowiedniego cięcia kręconych włosów powinno być przede wszystkim wyeliminowanie ciężkości i sprawienie, aby włosy były zdecydowanie lżejsze. Dzięki odpowiedniemu cięciu włosy zostaną uniesione a skręt będzie lepiej zdefiniowany i lepszy. Dobre w tym wypadku byłoby cięcie jakim jest cieniowanie włosów kręconych.

Cieniowanie włosów kręconych

Świetnym rozwiązaniem jest cieniowanie włosów, które nadaje fryzurze większej lekkości i tym samym objętości. Skręcone włosy nieco się unoszą na całej długości i zyskują wyjątkową objętość. Technika jaką jest cieniowanie włosów kręconych polega na na tym aby zdecydowanie optycznie zwiększyć objętość włosów bez użycia produktów kosmetycznych. Bardzo dobrze sprzyja temu również podsuszanie włosów do wewnątrz w celu uzyskania jeszcze lepszego efektu. Cieniowanie włosów kręconych może się różnić przy wielu różnych kształtach twarzy. Jakość włosów ma również znaczenie przy wykonaniu tego zabiegu. Warto wybrać się do swojego fryzjera i zapytać, czy cieniowanie jest odpowiednie dla naszego rodzaju włosów.

Podsumowując pielęgnacja włosów kręconych nie jest trudna. Jest przede wszystkim bardziej czasochłonna niż pielęgnacja innych rodzajów włosów. Odpowiednie techniki fryzjerskie oraz sumienna pielęgnacja sprawią, że włosy będą wyglądać idealnie każdego dnia.

Redakcja kobietymedycyny.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?