Tutaj jesteś

Prawidłowa kompleksowa pielęgnacja twarzy

22 listopada 2021 Lifestyle pielęgnacja twarzy


Coraz więcej kobiet zdaje sobie sprawę z tego, że regularne dbanie o cerę przynosi same korzyści. To właśnie dzięki temu skóra starzeje się wolniej i nawet w późnej dorosłości wciąż jest jędrna i pełna blasku. Nie da się pozbyć wszystkich zmarszczek, bo procesy związane ze starzeniem się skóry są zupełnie naturalne. Można je jednak opóźnić i sprawić, że pomimo upływającego wieku twarz wciąż pozostanie moda. Poniżej garść podpowiedzi na temat tego, jak powinna wyglądać kompleksowa pielęgnacja twarzy.

Kompleksowa pielęgnacja twarzy

Czym tak naprawdę jest kompleksowa pielęgnacja twarzy? To wszystkie działania, które mają prowadzić do tego, że odpowie się na większość potrzeb swojej skóry. A te są różne w zależności od tego, jaką skórę się posiada. Innych kosmetyków muszą używać kobiety, które mają skórę mieszaną, innych te, które potrzebują większego nawilżenia. Specjalne specyfiki dedykowane są dla kobiet w późnym wieku, które mają skórę dojrzałą. Jeszcze inne są stworzone z myślą o bardzo młodych kobietach, których cera nie zdradza oznak starzenia.

Jak pielęgnować twarz w młodym wieku

Rozpocznijmy zatem od skóry młodej. Jak pielęgnować twarz, gdy ma się 20 lub 25 lat? Na jakie specyfiki postawić właśnie wtedy? W tym okresie pielęgnacja nie musi być rozbudowana. Tak naprawdę najważniejsze jest, aby dobrze oczyszczać twarz z różnych zanieczyszczeń, a także makijażu. Większość kobiet po 20 roku życia regularnie wykonuje bowiem makijaż. To właśnie jego bardzo dokładne ściągnięcie jest jednym z najważniejszych etapów pielęgnacyjnych. Później wystarczy tonik do twarzy, który jest naprawdę kosmetykiem niezbędnym, a następnie krem nawilżający. Można używać też serum. Pielęgnacja młodej skóry powinna być zatem wieloetapowa, ale tak naprawdę wystarczą trzy kroki, by buzia prezentowała się nienagannie.

Pielęgnacja twarzy po 30 roku życia

Łatwo się domyślić, że im starsza skóra, tym trzeba wprowadzić więcej kosmetyków, szczególnie takich, które są skoncentrowane. Dlaczego? Ponieważ to właśnie po 30 roku życia skóra zaczyna się bardzo szybko starzeć. Potrzebuje wtedy wsparcia w postaci specyfików odżywiających, odbudowujących jej strukturę. Warto stawiać na produkty, które mają w swoim składzie witaminę C, kwas hialuronowy czy czynnik wzrostu. To niezawodne składniki, które naprawdę poprawiają kondycję skóry.

Kosmetyki niezbędne dla każdej kobiety

Każda kobieta powinna mieć swój unikalny zestaw kosmetyków, który naprawdę najbardziej odpowiada na potrzeby jej skóry. Z drugiej strony są pewniki, bez których trudno mieć naprawdę dobrą pielęgnację. Mowa tutaj na przykład o delikatnym kosmetyku oczyszczającym do mycia, toniku, który przywraca prawidłowe pH skóry, kremie nawilżającym, który jest podstawą tego, by skóra długo pozostała młoda. Poza tym przyda się też coś do zadań specjalnych, na przykład bardzo skoncentrowana maska na noc, którą nakłada się raz na jakiś czas. Dzięki takim kosmetykom można mocno wesprzeć swoją skórę. W pewnym wieku dobrze pomyśleć też o zabiegach medycyny estetycznej lub przynajmniej kosmetologii. Dlaczego? Ponieważ pomimo używania doskonałych kosmetyków, zwyczajnie żadnych problemów skóry nie da się rozwiązać powierzchniowo. Trzeba działać dogłębnie, stosując na przykład silniejsze złuszczanie, stymulowanie kolagenu skóry do odnowy.

Kiedy do kosmetyczki?

Po 30 roku życia warto chodzić regularnie do kosmetyczki na złuszczanie skóry za pomocą kwasów. To świetny sposób na to, by zmusić ją do odnowy. Dzięki temu skóra jest jaśniejsza, a drobne zmarszczki mimiczne są spłycone. To właśnie wtedy warto również regularnie wybierać się na zabiegi z wykorzystaniem lasera, które mają prowadzić do rozjaśnienia przebarwień. Nic tak nie postarza wyglądu skóry jak właśnie plamy posłoneczne. W przypadku kobiet około 30 roku życia są niestety dosyć częste. Dlaczego? Bo młode kobiety lubią się opalać, a dodatkowo miewają ostudę, a zatem przebarwienia związane z ciążą. Laser w tym wieku jest naprawdę świetną opcją.

Redakcja kobietymedycyny.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?