Tutaj jesteś

Jakie naturalne ekstrakty wspomagają drogi oddechowe?

25 października 2022 Zdrowie naturalne ekstrakty

Problem z odkrztuszaniem wydzieliny oskrzelowej, podrażnienia górnych dróg oddechowych – istnieją różne sposoby na walkę z tego typu dolegliwościami. Jednym z nich jest stosowanie produktów zawierających naturalne ekstrakty np. te pozyskiwane z pierwiosnka lekarskiego. Jednak nie tylko on może być pomocny – jakie jeszcze rośliny są polecane w przypadku dolegliwości ze strony układu oddechowego?

Naturalne ekstrakty wspomagające drogi oddechowe i pomagające złagodzić dolegliwości ze strony układu oddechowego

Wykorzystywanie roślin do łagodzenia różnych dolegliwości nie jest nową praktyką. Ich cenne właściwości znane są od wielu lat. Składniki występujące w roślinach ułatwiają zasypianie, usprawniają proces trawienia, a niektóre mają również pozytywny wpływ na układ oddechowy.

W przypadku problemów z odkrztuszaniem wydzieliny oskrzelowej pomocny może okazać się suplement diety zawierający naturalny ekstrakt z pierwiosnka lekarskiego. Jest to roślina, która ponadto wspomaga górne drogi oddechowe. Wszystko dzięki temu, że zawiera szereg cennych składników, takich jak: garbniki, saponiny triterpenowe, glikozyd fenolowy.

Pierwiosnek lekarski to nie jedyna roślina, której warto szukać w suplementach diety. W przypadku problemu z podrażnieniami gardła, strun głosowych oraz gardzieli zastosowanie znajduje ziele werbeny.

Dlaczego werbena lekarska  (inaczej pospolita) jest rośliną, która podobnie jak pierwiosnek lekarski pojawia się w składzie suplementów diety wspomagających układ oddechowy? Jej cenne właściwości wynikają przede wszystkim z tego, że zawiera werbaskozyd i werbenalinę. Ponadto jest źródłem flawonoidów, terpenów oraz składników mineralnych.

Suplement diety o naturalnym składzie wspomagający układ oddechowy

Pierwiosnek lekarski czy werbena mogą być stosowane w formie naparów. Jednak ich przygotowanie zajmuje trochę czasu. Poza tym nie każda osoba lubi ich ziołowy smak. Nie oznacza to jednak, że w takiej sytuacji skorzystanie z cennych właściwości tych roślin jest niemożliwe.

Jest na to inny sposób – przyjmowanie suplementu diety, który zawiera naturalne ekstrakty. Przykładem jest Sinusal Extra od firmy Biofarm. W jego składzie występuje zarówno pierwiosnek lekarski dostępny m.in. na stronie https://www.biofarm.pl/nasze-produkty/suplementy-diety/sinusal-extra  jak i inne rośliny werbena, bez czarny, szczaw, goryczka, dziewanna wielkokwiatowa.

Zaletą tego suplementu diety jest nie tylko bogaty skład bazujący na naturalnych ekstraktach. Plusem jest także to, że wszystkie cenne składniki zostały zamknięte w łatwej do połknięcia tabletce, którą przyjmuje się tylko 2 razy dziennie.

Artykuł sponsorowany

Redakcja kobietymedycyny.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?