Tutaj jesteś

Jakie są fasony jeansów?

29 listopada 2022 Lifestyle

Nie wiesz, co na siebie włożyć? – Stwórz kobiecą stylizację za pomocą ponadczasowych spodnie jeansowych! Pamiętaj tylko, że bezwzględnie muszą dobrze na Tobie leżeć – w przeciwnym wypadku zaburzysz proporcje swojej sylwetki i tym samym stylizacja nie będzie udana. Na szczęście istnieje wiele fasonów jeansów, dzięki czemu każda kobieta znajdzie idealne dla siebie – oto kilka najbardziej uniwersalnych krojów!

Straight leg, czyli spodnie o prostym kroju

Spodnie jeansowe o tym fasonie odznaczają się całkiem prostym krojem, a przy tym są dość luźne, a to oznacza, że nie będą opinać naszej sylwetki i tym samym podkreślać niedoskonałości, ale na pewno co nieco ukryją. Prosta nogawka nie zwęża się ku dołowi, a ponadto fason straight leg może posiadać wyższy oraz niższy stan. Aby spodnie te dobrze leżały na każdej figurze, najlepiej zdecydować się na stan co najmniej do pępka, a nawet kilka centymetrów wyższy. Jest to ponadczasowy fason, który pasuje niemal na każdą kobietę i do tego możemy być pewne, że nigdy nie wyjdzie z mody. Takie spodnie damskie jeansy warto łączyć z klasycznym t-shirtem lub koszulą, które koniecznie należy nosić wciągnięte w spodnie. 

Mom jeans o zwężającej się nogawce

Są to jeansy, które aby dobrze leżały, muszą być idealnie dobrane pod względem rozmiaru – nie mogą więc być ani za wąskie, ani za szerokie. Ich najważniejszą cechą jest wyższy stan oraz szersze nogawki, które zwężają się ku dołowi. Mom jeans powinny również być nieco szersze w biodrach, ale świetnie podkreślać talię. Dzięki temu nasza sylwetka staje się bardzo kobieca, a przy tym ukrywamy drobne niedoskonałości w okolicach brzucha, bioder, ud, a nawet łydek. Spodnie nie powinny być również zbyt długie. Ten fason spodni warto łączyć z węższą górą, np. klasycznym t-shirtem, na który możemy założyć zarówno marynarkę, jeansową kurtkę, jak i stylowe bluzy damskie. Uzupełnieniem będą zależnie od okazji sneakersy, botki, a także szpilki.

Skinny fit, czyli niezastąpione rurki 

Choć całkiem wąskie spodnie damskie jeansy o fasonie skinny fit w ostatnim czasie stają się nieco pomijane w stylizacjach, to jednak jest to również ponadczasowy fason i wiele kobiet po prostu nie wyobraża sobie noszenia innych jeansów. Obcisłe rurki świetnie podkreślają sylwetkę, więc poleca się je kobietom o nienagannej figurze. Można nosić je zarówno do szpilek, jak i obuwia sportowego. Na pewno powinny wybierać je niższe i szczupłe kobiety. Do rurek można nosić oversizowe bluzy damskie – taka stylizacja zapewni nam maksimum swobody. 

Szwedy, culottes, baggy i dzwony czyli spodnie o szerokich nogawkach

Jeansy mogą mieć naprawdę szerokie nogawki, które zaczynają się już od samych bioder – takie właśnie są szwedy czy culottes. Inne fasony mogą mieć także nogawki rozszerzane od kolan i są to tzw. dzwony. Musimy pamiętać o tym, że szerokie jeansy na pewno ukryją sporo niedoskonałości, ale mogą także nieco zaburzać sylwetkę, dlatego należy je bardzo umiejętnie dobierać, a także zestawiać z odpowiednimi butami. Niemniej mogą również świetnie wyglądać na kobiecej sylwetce.

Redakcja kobietymedycyny.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?