Tutaj jesteś

Jak powinny wyglądać kolorowe włosy od spodu?

23 października 2022 Lifestyle kolorowe włosy od spodu

Kolorowe włosy są coraz chętniej wybierane przez kobiety oraz mężczyzn. Dzięki nim można stworzyć bardzo ciekawą stylizację. Warto dowiedzieć się, dlaczego kolorowe włosy cieszą się obecnie taką popularnością.

Kolorowe włosy

Dobrze wiedzieć o tym, że kolorowe włosy pasują głównie ludziom, którzy są odważni oraz otwarci. Ponadto mowa tutaj o osobach, które lubią zwracać na siebie uwagę. Kolorowe włosy od spodu idealnie wyglądają przy bardzo jasnej, alabastrowej karnacji bądź nieco ciemniejszej skórze. Co więcej, na ten typ koloryzacji powinny stawiać osoby lubiące się malować, ponieważ najlepiej zestawia się je z pełnym makijażem. Warto dodać, że pomimo stale zmieniającego się podejścia w kwestii wyglądu, a ponadto coraz większej otwartości, nadal istnieją zawody, w których źle widziana jest taka koloryzacja. Z tego powodu kolorowe włosy dla niektórych osób to opcja, która realizowana jest w czasie wakacji. Innym ważnym aspektem jest fakt, iż tego typu koloryzacja najlepiej prezentuje się na włosach stylizowanych. Mowa tutaj między innymi o lokach, a także falach. W przypadku, gdy nie ma się czasu na układanie włosów każdego ranka, zdecydowanie nie jest to dobry wybór.

kolorowe włosy od spodu

Kolorowe pasemka

Wiele osób zastanawia się, jak samemu zrobić kolorowe włosy. Zrobienie kolorowych włosów w domu nie jest proste. Przede wszystkim wymaga precyzji, a ponadto casu. Jeżeli nie ma możliwości udania się do fryzjera, można postawić na samodzielną koloryzację. Najlepiej jednak założyć, że na wykonanie farbowania trzeba sporo czasu. Mowa tutaj o dużej części dnia. Żeby stworzyć kolorowe pasemka, trzeba nałożyć na wybrane pasma kolorową farbę do włosów bądź toner. Co więcej, pasemka powinny się zaczynać 2-3 centymetry od nasady włosów. Istotne jest to, żeby farbę nałożyć od góry do końców kosmyków, a kolejno delikatnie przeciągnąć kolor ku nasadzie. Celem jest stworzenie łagodnego przejścia. Warto dodać, że dobór odcieni jest dowolny i zależy głównie od prywatnych preferencji. Można wybrać nie tylko silnie kontrastujące farby, ale również takie, które łagodnie będą się przenikały. Dobór jest w tym przypadku dowolny.

Kolorowe włosy od spodu – jak je robić?

Warto zaznaczyć, że bardzo ciekawą, ale dość trudną do zrobienia koloryzacją, są kolorowe włosy ombre, które są bardzo popularne w obecnych czasach. W takim razie trzeba postarać się, aby przejście było łagodne, a kolor nasycony. Co istotne, jednym z hitów od kilku lat jest różowe hombre. Jeżeli celem jest takie farbowanie trzeba postępować podobnie, jak w przypadku standardowych pasemek. Warto wiedzieć o tym, żeby włosy dzielić na sekcje. Najlepiej zacząć od farbowania spodnich warstw. Ponadto farbę nakłada się na końcówki włosów, przeciągając ją maksymalnie do połowy długości pasemek. Jest to bardzo istotne w przypadku kolorowych włosów. Farbę trzeba zostawić na włosach przez pewien okres, najlepiej ten, który wskazany jest w instrukcji. Ponadto trzeba ją zakupić od sprawdzonego producenta, dzięki temu kolorowe włosy powinny pięknie się prezentować.

Redakcja kobietymedycyny.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?