Tutaj jesteś

Dlaczego warto regularnie wykonywać peeling twarzy?

28 września 2021 Uroda peeling do twarzy

Co zrobić, by skóra była idealnie czysta, wyglądała na zdrową i promienną, a przy tym pozbawiona była szpecących ją zaskórników? Przede wszystkim należy zadbać o bardzo dokładny demakijaż oraz stosować kosmetyki, które skutecznie usuną nadmiar sebum czy martwy naskórek. Idealnym kosmetykiem do zastosowania w tym przypadku może być dobrej jakości peeling do twarzy.

Co można uzyskać regularnie stosując peeling twarzy?

Aby peeling twarzy przyniósł oczekiwane rezultaty, zawsze musi być przeprowadzany na oczyszczonej skórze twarzy. Kosmetyk należy nałożyć na dłonie (które przed rozpoczęciem zabiegu należy bardzo dokładnie umyć). Peeling należy wykonywać określonymi ruchami rozpoczynając od zewnętrznej części twarzy, kierując się stopniowo ku wewnątrz. Zachowanie kierunku jest istotne, bowiem dzięki temu można pobudzić do pracy układ limfatyczny, polepszając tym samym efekty oczyszczania twarzy. Peeling należy przeprowadzać stanowczo, choć z zachowaniem delikatności, aby zbyt intensywne ruchy nie doprowadziły do nieprzyjemnego podrażnienia skóry. Ze względu na brak naturalnej warstwy ochronnej podczas peelingu należy omijać okolice oczu. Masaż należy prowadzić przez około 2-3 minuty, po czym bardzo dokładnie zmyć kosmetyk z twarzy przy pomocy letniej wody.

Polecamy: https://kobietymedycyny.pl/maska-do-twarzy-skuteczna-pielegnacja-dla-promiennej-cery/

peeling twarzy

Na twarzy osadzają się nie tylko zanieczyszczenia. W naturalny sposób każdego dnia powstaje na niej także specjalna warstwa ochronna. Takiej warstwy pod żadnym pozorem nie wolno niszczyć ani naruszać. Z tego też powodu peeling, choć jest zabiegiem bardzo skutecznym (o ile jest przeprowadzony prawidłowo) nie może być wykonywany zbyt często. Najlepiej oczyszczać w ten sposób twarz nie częściej niż 2-3 razy w tygodniu. Wyjątek stanowią tu osoby o bardzo suchej skórze – w tym przypadku wystarczy wykonywać peeling raz w tygodniu.

Samo wykonanie peelingu to nie wszystko, pozostaje jeszcze jedna istotna kwestia, czyli pielęgnacja. Złuszczenie skóry zawsze wiąże się z koniecznością solidnego jej nawilżenia. Po peelingu skóra jest znacznie bardziej podatna na przyswajanie składników odżywczych. Należy wybierać kosmetyki najwyższej jakości, najlepiej bazujące na naturalnych składnikach.

Zobacz także: https://kobietymedycyny.pl/zel-do-mycia-twarzy-jaki-wybrac/

peeling do twarzy

Jakie są rodzaje peelingów?

Obecnie na rynku dostępnych jest mnóstwo peelingów do twarzy, tylko który z nich zadziała najskuteczniej? Najczęściej wybór pada na peelingi gruboziarniste (skóra tłusta i mieszana) i drobnoziarniste (skóra wrażliwa i sucha). W sklepach z kosmetykami dostępne są również peelingi enzymatyczne (naskórek usuwany jest nie przy pomocy drobinek, a za pośrednictwem aktywnie działających enzymów). Dużym zainteresowaniem cieszą się peelingi kwasowe. One ze względu na swoje bardzo silne działanie powinno wykonywać się wyłącznie pod okiem doświadczonej kosmetyczki. Dzięki temu zabieg będzie nie tylko efektywny, ale przede wszystkim bezpieczny.

Redakcja kobietymedycyny.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

dermapen

Skuteczny zabieg dermapen

10 listopada 2022

Jesteś zainteresowany reklamą?