W sezonie przeziębieniowym chorują dzieci i dorośli w każdym wieku. Niekiedy choroba ma przebieg lekki, a niekiedy trzeba spędzić przynajmniej tydzień w łóżku. Na pewno w tym czasie przydadzą się leki przeciwgorączkowe, które szybko poprawiają samopoczucie.
Leki przeciwgorączkowe – jakie wybrać?
Przeziębieniu czy grypie bardzo często towarzyszy gorączka lub stan podgorączkowy. Bardzo ważne jest zbicie temperatury, a najlepszym sposobem są leki. Warto mieć w apteczce taki specyfik, który można podać dzieciom i dorosłym. Dla dzieci można wybrać lek w postaci kropli, które łatwiej jest aplikować. Należy oczywiście przyjmować takie preparaty zgodnie z zaleceniami na opakowaniu. Jeśli choroba nie ustępuje, to najlepiej jest udać się do lekarza, który zapewne przepisze antybiotyk. Najczęściej grypie i przeziębieniu towarzyszy także katar, który jest bardzo męczący. Doskonale z tą przypadłością radzą sobie krople do nosa, które można kupić w aptece bez recepty. Jest bardzo duży wybór różnych rodzajów kropli nadających się dla najmłodszych i starszych osób.
Czy warto leczyć przeziębienie samodzielnie w domu?
Bardzo wiele osób w pierwszych dniach przeziębienia leczy się samodzielnie. Niekiedy stosowane są domowe metody, które czasami działają, a innym razem nie. W aptekach można znaleźć bardzo wiele suplementów i lekarstw dostępnych bez recepty, które idealnie nadają się do walki z pierwszymi objawami grypy. Dobrze jest mieć pod ręką w apteczce leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe oraz krople do nosa. Przydadzą się także preparaty witaminowe wzmacniające odporność. Samodzielne leczenie oczywiście można wdrożyć, jeśli objawy nie są dolegliwe, a przeziębienie się nie nasila. Jeśli jednak zażywane preparaty nie przynoszą rezultatów, to natychmiast należy udać się do lekarza w celu zbadania.
Jak dbać o siebie, aby nie zachorować?
Katar czy kaszel mogą uprzykrzyć życie. Niekiedy takie objawy przechodzą po zażyciu leków bez recepty, a innym razem prowadzą do poważnej choroby. Z tego względu warto jest dbać o organizm, aby był odporny na wirusy i bakterie. Przede wszystkim dobrze jest jeść dużo owoców i warzyw, które zawierają mnóstwo witamin i minerałów. Warto także przyjmować regularnie preparaty witaminowe, które uzupełniają niedobory. Bardzo ważna jest aktywność fizyczna oraz dobre samopoczucie. Przygnębienie i stres mogą prowadzić nie tylko do depresji, ale także osłabienia organizmu, a to w konsekwencji prowadzi do chorób. Na pewno warto mieć w domowej apteczce leki przeciwgorączkowe i przeciwgrypowe.
Materiał partnera